Енергоефективність у місті: де взяти гроші і на що витрачати

Українські міста стоять перед проблемою модернізації інфраструктури. Тема ця для України не нова, але практика реалізації проектів тільки починає формуватися, інформація потрібна кожній муніципальній команді, яка планує покращити інфраструктуру рідного міста за посиланням.

Чи можна профінансувати всі роботи над проектом у кредит?

Впровадження проекту модернізації міської інфраструктури за рахунок міста – це, скоріше, виключення.

Більш поширена практика – міста починають використовувати свій ресурс для визначення найбільш оптимальних проектів для модернізації, тобто для проведення початкового енергоаудиту, визначення потенціалу школи, садочка або лікарні – чи варто проводити енергоефективні заходи саме на цьому об’єкті, чи, можливо, інший проект покаже більш привабливі строки окупності інвестицій. І ця початкова інвестиція на девелопмент проекту – енергоаудит, попередні розрахунки, рідше – проектну документацію – зазвичай йде з бюджету міста.

А уже для інвестицій в нове обладнання, матеріали, роботи шукають зовнішнє фінансування. Свого внутрішнього фінансового ресурсу для таких інвестицій у міст ще не достатньо. При цьому співфінансування у розмірі щонайменше 10% від сумми кредиту – критерій залучення фінансування.

Які міста можуть залучати кредитні фінансування – великі чи маленькі?

Претендувати на кредитні кошти на проекти модернізації інфраструктури можуть міста різного розміру. І чимало міст – від Житомира до Чугуїва – зараз активні в питаннях модернізації.

Станом на 2018 рік таких проектів тільки в НЕФКО було більше 80, на різних стадіях впровадження. Кредитні програми для невеликих міст – до 500 000 євро, іноді навіть з грантовим компонентом, є у НЕФКО. Тому невеликі міста, у яких є зараз бюджет розвитку, можуть собі дозволити модернізацію.

  • ЕСКО-проекти, у тому вигляді, у якому вони набирають обертів сьогодні, вигідні муніципалітетам тільки у короткостроковій перспективі.
  • Як правило, сьогодні такі проекти направлені на один, максимум два заходи модернізації. Найчастіше це – встановлення нового індивідуального теплового пункту.
  • Встановлення таких пунктів – дуже окупний проект, найокупніший у будь-якому проекті термореновації будівель.
  • Але потім, коли місто захоче зробити комплексну термореновацію і зменшити споживання до 30-40%, то вийде, що найбільш окупну частину (ІТП) воно до проекту включити не зможе.

Якою має бути термомодернізації бюджетної будівлі?

  1. Заміну вікон, дверей, ізоляцію фасаду, даху, комунікації (промиваються труби, частково міняється електрична проводка або електричне обладнання).
  2. Встановлення індивідуального теплопункту або інших механізмів регулювання теплоносія.
  3. Впровадження систем енергоменеджменту.
Download Premium WordPress Themes Free
Download Nulled WordPress Themes
Premium WordPress Themes Download
Premium WordPress Themes Download
free download udemy paid course
download redmi firmware
Download Premium WordPress Themes Free
lynda course free download